Jaunumi

Silvanols laiž tirgū jaunu, inovatīvu un dabīgu degunā izsmidzināmu līdzekli pret alerģiskām iesnām – Aller-Go-nasal spray

2019. gada aprīlī Silvanols laiž tirgū jaunu, inovatīvu un mūsdienīgu risinājumu pret alerģiskām iesnām Aller-Go-nasal spray. Tā ir degunā pūšama medicīnas ierīce, kas veido pārklājumu uz deguna gļotādas un neļauj alergēniem iekļūt organismā.

Mūsdienās arvien vairāk cilvēku izvēlas lietot dabīgas izcelsmes produktus, jo apzinās sintētisko produktu izraisītus nevēlamus efektus. Aller-Go-nasal spray ir uz dabas vielu bāzes veidots alerģijas profilakses produkts ar medicīnas ierīces statusu. Tā sastāvā izmantotas aktīvās vielas no brūnaļģēm, kā arī proteīni, kas uz deguna gļotādas veido dabīgu pārklājumu, neļaujot alergēniem iekļūt organsimā. Atšķirībā no citiem tirgū pieejamajiem anti-alerģijas produktiem, kuru sastāvā ir sintētiskas vielas, Aller-Go-nasal spray neizraisa nevēlamas blakusparādības, piemēram, nogurumu, miegainību.

Dažāda veida alerģiju izplatība pasaulē pieaug. Aptuveni 10%-30% no pasaules pieaugušo un 40% bērnu slimo ar kādu no alerģijas veidiem. Visizplatītākais alerģijas veids pasaulē un Eiropā ir respiratorās (elpceļu) alerģijas. Alerģisks rinīts ietekmē 5%-50% no visas pasaules populācijas, no kuriem 15%-20% cieš no smagas slimības formas un šim skaitlim ir tendence pieaugt.* Kā norāda Eiropas Alergoloģijas un Klīniskās imunoloģijas akadēmijas statistika, pašlaik 100 miljoni Eiropas Savienības iedzīvotāju slimo ar alerģisku rinītu un 70 miljoni iedzīvotāju ar alerģisku astmu.

Silvanols jaunā produkta izstrāde tika uzsākta 2016. gada septembrī. Projektā iesaistīta Latvijas Universitāte, kur pierādīta Aller-Go-nasal spray fizikālā iedarbība – pārklājuma veidošana un tā noturība uz gļotādas – un veikti toksikoloģijas pētījumi; Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs – pierādītas produkta antialerģiskās īpašības, NAMSA – saņemtas konsultācijas reģistrācijas jautājumos. Produkta izstrādē tika saņemts līdzfinansējuma atbalsts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda ERAF.

Back to top